Az ENSZ Fenntartható Fejlődés Bizottsága ismét elkészítette éves jelentését, melyik a legboldogabb ország a világon, majd kik követik a sorban.
Azt, hogy mely állam a legboldogabb a 158 közül, egy indexszel mérik. A boldogságindex szerint az első helyezést Svájc érte el, mely más pozitív értelemben vett további listákon is igen jó helyezéseket szokott elérni. Izland lett a második, a harmadik Dánia, míg a negyedik Norvégia, majd Kanada következik.
Természetesen a legboldogtalanab országokat is meg lehet határozni a fenti módszerrel. Eszerint Togo az első helyezett, (pontosabban az utolsó a listán), Burundi a második, a polgárháborús Szíria a harmadik, majd Benin és Ruanda következik, azaz itt a legboldogtalanabbak az emberek.
Sajnos Magyarország sem ért el jó helyezést, az országok között a 104. helyen szerepel, bár tavaly óta a 110. helyről javított. Utána már leginkább csak afrikai és ázsiai országok következnek, még Mongólia és Albánia is megelőzi.
Hogyan készül a felmérés?
"A kutatás során olyan tényezőket vettek figyelembe az egyes országokban, mint az egy főre jutó GDP, a várható egészséges élettartam, a korrupció szintje és a szociális támogatás. A felmérés szerint Magyarországon magas az egy főre jutó GDP, és a szociális támogatások is biztosítottak, viszont a korrupció szintje is nagyon magas." - írja a nol.hu
A teljes riport itt érhető el...
Amennyiben tetszett a cikkünk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja oldalunkat!
Kapcsolódó cikkeink:
KÖZÉPMEZŐNYBEN A NYOMOR-INDEXSZEL MÉRT ORSZÁGOK LISTÁJÁN MAGYARORSZÁG
HOL ÁLL A KORRUPT ORSZÁGOK LISTÁJÁN MAGYARORSZÁG?