A kép csak illusztráció (Forrás: Pixabay)
Teljesen megváltozott a hajdani atomkatasztrófa helyszínén élő kóbor kutyák genetikája, derült ki egy nemrég megjelent tanulmányból.
A történelem
Az 1986-os kitelepítés során több mint 100.000 embert menekítettek ki a hatóságok, közben azonban sok kutya maradt a helyszínen, és onnantól kezdve úgy élt, ahogy tudott. Magukra, az ember nélkül maradtak.
A jelen
Manapság 800 körül lehet azon négylábúak száma, amik a térségben élnek, becsülték meg tudósok a számukat.
Az állatokból vett vérminták alapján a szakemberek megállapították, hogy az ebek genetikája jelentősen eltér fajtársaiéktól, ami feltehetőleg a sugárzás következménye.
Attól függően, hogy milyen távolságra élnek az egyes populációk a sugárzás helyszínétől, a genetikai elváltozás is különböző, áll a tanulmányban.
Az elváltozások kapcsán a tudósok azt is megállapították, hogy sok kutya hasonló tüneteket mutat, mint amiket hajdan Japánban tapasztaltak, pl. fejlődési rendellenességet vagy szürkehályog megjelenését.
Virágzik az élet Csernobilban?
Korábban arról írt a sajtó, egész pontosan 2019-ben, hogy a katasztrófa helyszínén a „halál után virágzik az élet“, Csernobil környéke gazdag biodiverzitással rendelkezik. Ez azonban nyilvánvalóan csak a látszat, a pozitív változások mellett a negatívak is jelen vannak. Továbbra is, változatlanul...
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja FB oldalunkat!
Kapcsolódó anyagok:
Senki sem számított arra, mivé változtatja Csernobilt a katasztrófa
OTT BURJÁNZIK AZ ÉLET, AHOL A LEGNAGYOBB PUSZTÍTÁST VÉGEZTE AZ EMBER
Forrás - A nyitókép csak illusztráció, forrás: Kev képe a Pixabay -en.