Berlin fizetne az E.ON-nak, hogy tartsa készenlétben régi erőműveit
A német kormány fizetne az energiaszolgáltatóknak, így az E.ON-nak is annak érdekében, hogy télen készenlétben tartsa elavult szén- és gáztüzelésű erőműveit – írják az Erste elemzői.
A lépésre azért van szükség, mert Németország fokozatosan csökken…
Bukjuk a Déli Áramlatot?
A Déli Áramlat Magyarország helyett Horvátországon át haladva szállíthatná a földgázt Szlovéniába és Olaszországba - jelentette hétfőn meg nem nevezett informátorokra hivatkozva az orosz Gazprom és a horvát állami gázvállalat, a Plinacro tárgyalásai…