A kép csak illusztráció (Forrás: Pixabay)
A Wienerberger Zrt. tiszavasvári üzeme forradalmi újítást vezetett be a téglagyártásban, amikor egy kísérleti projekt során hidrogénnel helyettesítette a földgáz 25%-át az égetési folyamatban.
Az áprilisi kísérlet során a Miskolci Egyetemmel együttműködve vizsgálták a hidrogén használatának hatásait, melyek ígéretes eredményeket hoztak, írja az economix az MTI híre alapján.
A kísérlet eredményei
A hidrogénes tesztüzem sikeresnek bizonyult, és nem okozott minőségromlást a téglákban. Az új technológia alkalmazása jelentős előrelépést jelent a karbonsemleges gyártás felé vezető úton. A Wienerberger célja, hogy harminc éven belül teljesen karbonsemlegessé tegye gyártási folyamatait, csökkentve ezzel a szén-dioxid-kibocsátást.
Technológiai kihívások és a jövő tervei
A projekt következő fázisaiban a kutatók a hidrogén alapú égetési folyamat technológiai kihívásaira keresnek megoldásokat. A hidrogén, mint alternatív energiaforrás, számos előnnyel jár, azonban alkalmazása még számos kérdést vet fel, melyek megválaszolása kulcsfontosságú a sikeres bevezetéshez.
A fenntarthatóság útján
A hidrogén használata az ipari gyártási folyamatokban nemcsak a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez járul hozzá, hanem hosszú távon a fenntartható fejlődést is elősegíti. A Wienerberger Zrt. elkötelezettsége a környezetvédelem és az innováció mellett példaértékű, és remélhetőleg további vállalatokat is ösztönöz majd a hasonló lépések megtételére.
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja Facebook oldalunkat!
Kapcsolódó anyagok:
Csiszolt - a tégla XXI. századi innovációja
Íme az energiahatékony tégla, mely üveg és más hulladékból készül
Forrás - A nyitókép csak illusztráció, forrás: Pexels képe a Pixabay -en.