A kép csak illusztráció (Forrás: Pixabay)
Első olvasatra meglehetősen furcsa hírt közölt az Interesting Engineering. Egy kínai vállalat elsőként a világon üzembe helyezte a tengeri karboncsapdát.
A karboncsapda
Az új technológia révén a China Energy Investment Corporation egy föld alatt 800 méterre lévő „geológiai struktúrába“ pumpálja a szén-dioxidot, majd értékesítik, például szénsavas üdítőket gyártó cégek számára.
A kínai vállalat az első csapdát a Dél-kínai tengeren, az Enping 15-1 olajfúró platfromon kezdte el működtetni, mely fölött nagy sótartalommal bíró vízzáró réteg helyezkedik el, így a kimerült gázmezőkhöz képest ez is egy olyan terület/barlang, mely befogadhatja a földfelszín alatt a szén-dioxidot.
Az ázsiai cég szerint évente kb. 1.5 millió tonna karbont von ki a levegőből az új technológia révén, mely 14 millió fa ültetésének felel meg.
A vállalat megerősítette azt a hírt is, miszerint egy újabb csapdát egy szénerőműben fogja nemsoká üzembe helyezni, Jiangsu tartomány keleti részén.
Ezzel további 500.000 tonna szén-dioxid megkötése válik lehetővé.
Az így elért összeredmény révén a China Energy a legnagyobb cég lehet Ázsiában, a világon pedig a harmadik egy amerikai és egy kanadai cég után.
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja Facebook oldalunkat!
Kapcsolódó anyagok:
70 százalékkal kellene csökkenteni a szén-dioxid-kibocsátást
Forrás - A nyitókép csak illusztráció, forrás: Peter képe a Pixabay -en.