Az ausztrálok 17 százaléka nem hisz a klímaváltozásban, a norvégok 15, az új-zélandiak 13 és az amerikaiak 12 százaléka nem ért egyet azzal, hogy globális felmelegedés megy végbe a Földön - derült ki egy nagyszabású nemzetközi kutatásból.
A Tasmániai Egyetem szakemberei mintegy húszezer ember körében végeztek felmérést 14 iparilag fejlett országban - köztük Ausztráliában, Kanadában, Franciaországban, Németországban és Nagy-Britanniában - a klímaváltozásról.
Az éghajlatváltozás miatt a legjobban aggódó országok Kanada, Svájc, Németország és Spanyolország, utóbbiban a megkérdezettek csupán 2 százaléka nem hisz a klímaváltozásban. A kutatók következtetései szerint a nagyobb szénkibocsátású országokban - Ausztrália, Norvégia, Egyesült Államok - az emberek jóval szkeptikusabban értékelték a globális felmelegedést.
A kutatók kimutatták azt is, hogy
a férfiak kevésbé hisznek a klímaváltozásban, mint a nők,
a megvizsgált 14 országból 12 adatai ezt támasztották alá. A Global Environment Change című folyóiratban bemutatott tanulmányból kiderül az is, hogy a politikailag konzervatív vagy jobboldali nézeteket vallók a baloldaliaknál jobban megkérdőjelezik a klímaváltozás létezését.
Azok is hasonlóan vélekednek, akik kevésbé bíznak a kormányokban. Az idősebb generáció viszont a fiatalabbnál jobban meg van győződve a globális felmelegedéséről.
Amennyiben tetszett a cikkünk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja oldalunkat!
Kapcsolódó cikkeink:
EZ NAGYON ROSSZ HÍR A BOLYGÓNAK
MELY ORSZÁGOK LESZNEK A VESZTESEI A KLÍMAVÁLTOZÁSNAK ÉS MELYEK NEM?