Ideális esetben azzal foglalkozunk, amit szeretünk, és olyan munkakörben dolgozunk, amivel nemcsak pénzt keresünk, hanem amit a szívügyünknek tekintünk.
A környezetvédelem tipikusan olyan szakterület, ahol ez a kettő egyszerre lehet jelen, hiszen amellett, hogy kimagasló keresetre tehetünk szert, a munkánkkal azért dolgozhatunk, hogy megóvjuk a bolygót.
Ha épp ilyen munkát keresünk, akkor érdemes felkeresnünk a szekszardallas.hu mezőgazdaság-környezetvédelem aloldalát, ahova ez a weblink vezet. Íme néhány pozíció, ami ideális lehet számunkra!
Környezetvédelmi mérnök
Sok régió, város vagy település esetében felmerülnek olyan környezeti problémák, amikre mihamarabb megoldást kell találni. Például csökkenteni kell a levegő-, talaj- vagy vízszennyezést, fejleszteni kell a hulladékgazdálkodást, vagy épp fel kell venni a harcot a természetes élőhelyek védelme, helyreállítása érdekében.
A környezetvédelmi mérnök feladata, hogy segítsen megoldani a fentiekben említett, illetve az azokhoz hasonló problémákat. A munkájuk során olyan terveket, életképesnek tartott ötleteket dolgoznak ki, amik hatékony és a gyakorlatban is kivitelezhető megoldást adhatnak.
Ökológus
Az ökológus a természetben előforduló élő szervezetek – például növények, állatok, vízben élő organizmusok, stb. – és a közöttük, illetve a környezetük között lévő kölcsönhatásokat vizsgálják.
A munkájuk célja elsődlegesen az, hogy megértsék, valamint megőrizzék a természet biológiai sokféleségét, hogy megakadályozzák a különböző fajok kihalását, ezáltal hozzájárulva az ökoszisztéma fennmaradásáért.
Ott vannak például a beporzók, melyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a növények szaporodni tudjanak. Az ökológusok folyamatosan figyelik a beporzók számának alakulását, esetleges csökkenését, ha pedig szükséges, akkor megteszik a szükséges lépéseket a végleges eltűnésük elkerülése érdekében.
Hulladékgazdálkodási szakember
Napjainkban a környezetvédelem egyik legfontosabb része a hulladék megfelelő kezelése, hiszen a folyamatosan növekvő populáció miatt egyre több szemét keletkezik. A hulladékot pedig a megfelelő módon kell kezelni annak érdekében, hogy ne szennyezzük vele a környezetet.
A hulladékgazdálkodási szakemberek feladata, hogy elősegítsék ezt a munkát. Ők azok, akik különböző ötleteket dolgoznak ki arra, hogy hogyan lehetne még hatékonyabban csökkenteni, illetve újrahasznosítani a feleslegessé vált holmikat, szemetet.
Gyűjtik, elemzik a szennyezéssel kapcsolatos adatokat, különféle, témához illő programokat szerveznek, bonyolítanak le. Adott esetben pedig tanácsadói szerepben is feltűnnek, és segítenek a cégeknek, vállalkozásoknak a hulladék minimalizálásában és a fenntartható hulladékkezelési módok kialakításában.
Látható tehát, hogy sokféle pozícióban elhelyezkedhetünk, amennyiben érdeklődést mutatunk a környezetvédelem iránt, és úgy döntünk, hogy ezen a szakterületen építünk magunknak karriert.
Szponzorált tartalom – Hirdetés (x)