Musk egyébként nemrég rövid időre a világ leggazdagabb embere lett, megelőzve Jeff Bezost, az Amazon vezérét. A Tesla részvényárfolyamának csökkenése azonban letaszította őt a trónról.
MUSK NEMRÉG ARRÓL KÉRDEZTE A TWITTER-KÖVETŐIT, HOGYAN TUDNÁ A LEGJOBBAN FELHASZNÁLNI A VAGYONÁT
– írja a Business Insider.
A Tesla alapítója 2012-ben aláírta azt a Bill Gates és Warren Buffett által indított kezdeményezést, melynek értelmében az aláírók vállalják, hogy még az életükben jótékony célokra fordítják vagyonuknak legalább a felét.
Musk eddig tudományos és mérnöki projektekre adományozott, de adott pénzt megújulóenergia-kutatásra és űrkutatásra is.
Mindazonáltal Musk szeptemberig mindössze 100 millió dollárnyi összeget fordított jótékony célokra, ami a nettó vagyonának kevesebb mint 1 százaléka.
A szén-dioxid-kivonási technológia azonban fontos szerepet játszhat a klímaváltozás elleni harcban. Noha még sok kérdés van a működése körül, egyre több kutatás mutatott rá, hogy a vállalatoknak és a kormányoknak sürgősen el kell kezdeniük olyan megoldásokon dolgozniuk, melyek nagy mennyiségben tudnak kivonni szén-dioxidot a légkörből.
EGY NOVEMBERI SCIENTIFIC REPORTS KUTATÁS SZERINT LEGALÁBB 33 GIGATONNA SZÉN-DIOXIDOT KELLENE MINDEN ÉVBEN KIVONNI A LÉGKÖRBŐL.
Összevetésképpen, ez majdnem annyi, mint a globális fosszilis-üzemanyag iparág teljes szén-dioxid kibocsátása volt 2018-ban (36 gigatonna).