Példátlan légszennyezést okoztak az ausztráiai bozóttüzek Sydneyben és az ország keleti partvidékén - közölték csütörtökön illetékesek, hozzátéve, hogy a füst és a szállópor marja az emberek szemét és a légzőszervi betegségek megugrását idézte elő.
Szeptember óta Ausztrália keleti partvidékén több száz bozóttűz ég, amelyek füstje beborította Sydneyt és Brisbane-t.
Új-Dél-Wales Szövetségi Állam környezetvédelmi minisztériuma csütörtökön bejelentette, hogy a bozóttüzek és füstjük Ausztrália egyik legnagyobb légszennyezését okozták.
Már korábban is okoztak heteken át tartó súlyos légszennyezést a bozóttüzek Sydneyben 1994-ben és 2001 decemberében, 2002 januárjában - közölte a tárca szóvivője az AFP francia hírügynökséggel.
A mostani azonban hosszabb idejű és jóval nagyobb területet érint"
- hangoztatta.
Csütörtökön Sydney térségében több mint egy tucat tűz égett, köztük három olyan, amely miatt figyelmeztetést adtak ki a lakosságnak. Három hete szinte minden nap felhívták a lakosság figyelmét a levegő rossz minőségére.A klímaváltozás hozzájárul a gyakoribb és kiterjedtebb bozóttüzekhez
Ausztráliában nem szokatlanok a pusztító bozóttüzek, ám idén a száraz időszak jóval korábban kezdődött el. A lángok terjedését felgyorsította a szélsőséges szárazság, amely szakértők szerint
az éghajlatváltozás miatt most súlyosabb a megszokottnál.
A mintegy 5 millió lakosú Sydneyt jórészt bokros területek övezik, amelyek nagyon szárazak, mert a környéken hónapok óta alig esett az eső.
Az állam egészségügyi illetékesei szerint december elsejéig 24 százalékkal nőtt a mentősök riasztása légzési problémákban szenvedő betegekhez.
A turisták és lakosság arcmaszkokat vásárol az utcán tartózkodáshoz, vagyha nem szükséges, nem merészkedik ki az utcákra.
Csütörtökön Sydneyben a szállópor szintje 160 mikron volt, jóval magasabb a biztonságos szintnél.
(Forrás: MTI)
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja FB oldalunkat!
Kapcsolódó anyagok:
EGYMILLIÁRD EMBERNEK KELL ELHAGYNIA AZ OTTHONÁT A KLÍMAVÁLTOZÁS MIATT