A világ leggazdagabb emberei vissza tudnák fordítani az országuk által okozott természeti károkat, ha feláldoznák a vagyonuk egy részét. Mindössze két olyan ország van a leggazdagabb 44 között, aminek első számú milliárdosa nem tudná megoldani ezt a problémát.
Érdekes cikket írt a Bloomberg az úgynevezett Robin Hood Indexről, ami azt mutatja meg, hogy a gazdagok vagyona miképp tudná megmenteni az országokat.
Kína első számú milliárdosának Jack Ma-nak, meg kéne dupláznia a vagyonát ahhoz, hogy országa széndioxid-kibocsájtását a nullára csökkentse,
míg a Brazil befektető Jorge Lemann, mindössze a vagyona 2 százalékával marad el ettől. Bill Gates 90 milliárd dollárja viszont bőven elég lenne országának megtisztítására, és még több mint 50 milliárd maradna a bankszámláján.
Mi több, két évig tudná fizetni az Egyesült Államok és a szomszédos Kanada és Mexikó számláját is.
A világ milliárdosainak vagyonának ekkora részére lenne szükség országai egy éves megtisztítására:
- Jack Ma, Kína - 218%
- Jorge Lemann, Brazília - 102%
- Leonid Mikhalson, Oroszország - 78,9%
- Mukesh Ambani, India - 74,1%
- W.G Weston, Kanada - 44,6%
- William Gates, USA - 43,8%
- Tadashi Yanai, Japán - 42,7%
A leggyorsabban fejlődő országok is hozzáteszik részüket a globális felmelegedéshez, azonban Oroszország és India leggazdagabb emberének bőven maradna pénze az után is, hogy megmentette országát a szennyezéstől.
Nagy probléma, hogy a szén-dioxid-adó nem állítja meg a szennyezést és több vállalat is megússza, ha túllépi a kiszabott határt.
Az európai országok közül Svédországot lenne a legegyszerűbb megtisztítani.
Az ország a régión belül az egyik leginkább környezetbarát. A legsikeresebb svéd cég az IKEA vezetője Ingvar Kamprad pénzéből
150 évig lehetne tisztán tartani Svédország levegőjét.
Kína a világ legszennyezettebb országai közé tartozik. A levegő szennyezettsége a legtöbb városban az egészségügyi határérték többszöröse. Sanghajban a folyók vízének 53 százalékát semmilyen célra nem szabad felhasználni. Pekingben a víz 40 százaléka használhatatlan, Tiencsinben pedig csak a víz 4,3 százaléka iható.
Ennek az egyik fő kiváltó oka, hogy a kormány nem tesz kellő lépéseket annak érdekében, hogy a vállalatok betartsák a szabályokat, a legtöbb súlyos esetet pedig a szőnyeg alá söprik.
Az utóbbi években a helyzet valamivel jobb lett, de a számok továbbra is távol állnak az ideálistól.
A gyárak 2015-ben 3,78 milliárd köbméter szennyezett vizet pumpáltak vissza a folyókba.
A Times magazin értesülései szerint a légszennyezés állhat minden harmadik Kínai haláleset mögött.A 2013-ban a 3 millió vizsgált haláleset 31,8 százaléka bizonyítottan a szmoghoz köthető.
A Nemzetközi Energetikai Ügynökség kutatása szerint az élettartalom Kínában 25 százalékkal csökkent a légszennyezés miatt.
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja oldalunkat!
Kapcsolódó anyagaink:
ÍGY "VEZEKEL" AZ OLAJBÓL MEGGAZDAGODOTT MILLIÁRDOS
A VILÁG NÉPESSÉGÉNEK LEGGAZDAGABB EGY SZÁZALÉKÁÉ A VILÁG VAGYONÁNAK TÖBB MINT 50 SZÁZALÉKA
A VILÁG, AHOGY AZ 1 SZÁZALÉK LÁTJA