Míg rengeteg ügyfél az összes pénzét elvesztette, addig a rug pullt (szőnyegkihúzás) végrehajtó csalók nagyjából 3,38 millió dollárral (megközelítőleg 1 milliárd forint) lettek gazdagabbak.
Közvetlenül az összeomlása előtt a Squid árfolyama már 2856 dollár (890 ezer forint) is volt.
AZ ALKOTÓK OKTÓBER 20-ÁN BOCSÁTOTTÁK KI AZZAL AZ ÖTLETTEL, HOGY A „PLAY-TO-EARN" KRIPTOVALUTA TOKEN LENNE EGY ONLINE JÁTÉKHOZ, AMELYET A SQUID GAME IHLETETT, ÉS AMELYBEN A RÉSZT VEVŐ JÁTÉKOSOK MAJD TOVÁBB SZAPORÍTHATJÁK A TOKENJEIK SZÁMÁT, AMELYET KÉSŐBB FIZETŐESZKÖZRE VÁLTHATNAK VISSZA.
Az említett játék novemberben indult volna, és a széleskörű promóciónak köszönhetően a kriptovaluta hatalmas érdeklődésre tett szert, mindezt annak ellenére, hogy számos szakértő figyelmeztetett egy esetleges csalás lehetőségére.
Az ilyen mémen alapuló érmék gyorsan megragadják a befektetők tetszését, ami az értékpapírok vad száguldásához vezet, azonban sokszor a naiv lakossági befektetők, akik ilyen spekulatív üzletbe keverednek, jelentős veszteségek kockázatával néznek szembe."
– mondta el Eswar Prasad, a Cornell Egyetem közgazdásza.
A mára már gyakorlatilag eladhatatlan valuták értéke mostanra 99,99 százalékot zuhant.
Az ügy kapcsán több pénzügyi szakember is újból felhívta a figyelmet rá, hogy a befektetőknek igen tudatosnak kell lenniük a kriptovaluták vásárlásakor, mivel ezek esetében szinte nincs semmilyen szabályozói felügyelet.