Rövid videón látható, mire is képes az ember. A film már önmagában is érdekes, a végén látható csattanóról nem is beszélve.
Miután a filmecske kellően lesokkolt mindenkit, lássunk néhány érdekes tényt a videó által felvetett témák kapcsán.
• Indonéziában található Kapetakan falu, ahol kígyó-vágóhíd és táskagyár működik. Egy valódi kígyóbőr-táska gyártási költsége 15-31 dollár, vagyis 3300-7000Ft. Egy pár kígyóbőr csizmát az internetes boltok adatai alapján átlagosan 250 és 1000 dollár közötti áron lehet megvenni (a határ persze a csillagos ég).
• A világon körülbelül évente 50-60 milliárd szárnyast „termel ki” a globális húspiac. Ezek döntő része csirke, de jelentős a pulyka és kacsaállomány is.
• Az Egyesült Államok Nemzeti Csirke Tanácsának adatai alapján a 2012-es Super Bowl (az amerikai foci bajnokság döntője) alatt 1,25 milliárd csirkeszárnyat fogyasztottak el az amerikaiak.
• Jelenleg a világban összesen hat országban bevett gyakorlat a kereskedelmi célú fókavadászat: Kanadában, Namíbiában, Grönlandon, Izlandon, Norvégiában és Oroszországban. Ezen kívül Finnországban és Svédországban is engedélyezett a fókák vadászata, de csak a halászati károk megelőzése érdekében.
• 1979-ben Afrika szerte körülbelül 1,3-1,5 millió elefánt élt, 2012-ben már csak alig 440 ezer példányt valószínűsítettek a kutatók. Az ázsiai elefántok egyedszámát alig 40-50 ezerre becsülik.
• Az ENSZ szakszervének adatai szerint 2012-ben közel 183 millió tonnányi halat fogtak ki a világ tengereiből, óceánjaiból.
• A leggyakoribb tengeri hulladékok az egyszer használatos műanyagzacskók és a PET palackok. Ezeket követik a cigarettához kapcsolódó törmelékek, mint például a cigarettacsikk és a csomagolás, ami csaknem a tengeri szemét felét teszi ki. A tengereket szennyező hulladékok miatt világszerte több mint 1 millió madár és 100 ezer emlős pusztul el évente.
• A Világbank becslése szerint évente a fák 90 százalékát törvényellenesen, engedély nélkül vágják ki.
• Egyetlen vegyi anyag tesztelésére átlagosan 5000 egyed állatra van szükség. A rovarírtók esetében ez a szám 10 ezer feletti.
• Globálisan évente körülbelül 500 millió állatot ölnek meg évente különböző laboratóriumokban. Az állatok 60 százalékát a gyógyszerkutatásban alkalmazzák, a fennmaradó egyedek kozmetikai, orvosi vagy éppen oktatási célból élnek (és pusztulnak el) különböző laborokban.
Amennyiben tetszett a cikkünk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja oldalunkat!
Kapcsolódó cikkeink:
A KAPITALIZMUSNAK EGY MUTÁNS, RAGADOZÓ FORMÁJÁT HOZTUK LÉTRE…
MILLIÁRDOSOK, AKIK IGAZÁN SOKAT KERESTEK VAGY VESZTETTEK EBBEN AZ ÉVBEN
KIK AZOK A MILLIÁRDOSOK, AKIK A VILÁGOT IRÁNYÍTJÁK?
MOST LISTÁN LÁTHATÓ, MELY ORSZÁGOKBAN ÉL A LEGTÖBB MILLIÁRDOS
MI A VALÓDI OKA AZ EMBERISÉG GYÖTRŐDÉSÉNEK ÉS NÉLKÜLÖZÉSÉNEK?
A FENNTARTHATÓSÁG MAXIMALIZÁLÁSÁVAL A KÉNYELMETLENSÉG KORA JÖNNE EL?