A mező várhatóan hatalmas olajforrás lesz a térségben, mégpedig sűrűség szerint a nehézolajok lelőhelye. A Kenli 6-1 olajmező a Bohai-tenger déli partjánál található, amelyen a felfedező kutat 1596 méter mélységbe fúrták és napi mintegy 1178 hordó olajat termelt.
A CNOOC KÍNA HARMADIK LEGNAGYOBB NEMZETI OLAJIPARI VÁLLALATA A CNPC ÉS A SINOPEC UTÁN.
Az 1982-ben alapított és Pekingi székhellyel rendelkező cég a Kínából származó olaj és földgáz kitermelésével, finomításával és forgalmazásával foglalkozik. A társaság bejelentette, hogy a sanghaji tőzsdén új részvényeket bocsát ki, és 35 milliárd jüan (1678 milliárd forint) összegyűjtését tervezi a jövőbeni olaj- és gázprojektek finanszírozására. A CNOOC hongkongi tőzsdén jegyzett részvényei csütörtökön 8,70 dolláron (2690 forint) álltak részvényenként, tavaly óta 17,5 százalékot erősödve.
Az év elején a CNOOC már bejelentett egy másik nagyméretű olaj- és gázfelfedezést szintén a Bohai-öbölben, így a Bozhong 13-2 néven ismert, szénhidrogénben gazdag tengeri területtel együtt a térség Kína kőolajtermelésének egyik új központja lehet az elkövetkező években.
Még az új mezők feltérképezése előtt, Kína több mint 25 milliárd hordó bizonyított olajtartalékkal rendelkezett, amivel a 14. helyet foglalta el az országok rangsorában, de ez a sorrend most jelentősen átrendeződhet tekintve, hogy csak a bohai olajmezők a becslések szerint 100 millió tonna olajjal és földgázzal megegyező geológiai tartalékot rejtenek.