BARRA HANGSÚLYOZTA, A GM SZILÁRDAN HISZ AZ ELEKTROMOS AUTÓK JÖVŐJÉBEN, ÉS AZ ULTIUM RENDSZER EREJE ÉS FLEXIBILITÁSA LEHETŐVÉ TESZI A LÉGI MOBILITÁS FELÉ TÖRTÉNŐ NYITÁST IS.
A vertikálisan le- és felszálló légitaxik ugyanis elektromos motorokat használnak, klasszikus hajtóművek helyett.
Noha egyelőre a légitaxi közlekedés még igen kezdeti szakaszban van, az elemzők jelentős része szerint komoly lehetőség rejlik a szektorban. Nem meglepő, hogy a GM részvénye 5,4 százalékot emelkedett a bejelentés után.
A befektetők azonban általában is igyekeznek korán beszállni a szektor lehetőségeibe. Vállalati és magánbefektetők ugyanis eddig legalább 2,3 milliárd dollárt fektettek be 100 légi közlekedési startupba.
A terület egyébként különösen izgalmas, azonban a fejlesztések igencsak időigényesek. Az Amazon és a Walmart például már foglalkozik áruszállító drónokkal, azonban az emberek szállítása repülő autókon sokkal nehezebb, főleg fenntartható üzleti modellként.
A GM MELLETT AZONBAN MÁR NAGY AUTÓIPARI VÁLLALATOK IS IGYEKEZNEK MEGLOVAGOLNI A LEHETŐSÉGET. A HYUNDAI PÉLDÁUL JANUÁRBAN ÁLLT ÖSSZE AZ UBERREL, HOGY ELEKTROMOS TAXIKAT FEJLESSZENEK, ÉS 2025-IG 1,5 MILLIÁRD DOLLÁRT SZÁNNAK A BERUHÁZÁSOKRA.
A Toyota közben vezető befektetőnek számít a légi taxikat fejlesztő Joby nevű startupban, míg a Daimler a stuttgarti székhelyű Volocopter mögé állt be befektetőként. A Porsche pedig Boeinggel dolgozik együtt szintén ezen a téren.