A kép csak illusztráció (Forrás: Pixabay)
A Mondolo Egyesület, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és az önkormányzat együttműködése révén megduplázták a városi méhlegelők számát a városban, adta hírül az MTI.
A program révén a kutatók vizsgálni fogják, a méhlegelők milyen ökológiai, talajtani és városklimatológiai hatással bírnak, azaz hogyan javulnak, javulhatnak az életfeltételek egy városban.
A Beporzó hadműveletet 2 éve indította el a Mondolo Egyesület természetvédelmi street art programjában, akkor 10 helyszínen.
Most 22 helyszínen, a bel- és a külvárosban egyaránt folytatódik a program, melynek célja megvizsgálni, a parkok gyepfelülete helyett a magas növényzet milyen élőhelyvédelmi, klímajavító, biodiverzitást növelő és vízmegtartó szerepet tölt be, ugyanakkor meghatározni azt is, a vadvirágos méhlegelőknek milyen közvetlen vagy közvetett anyagi haszna van, fejtette ki Ézsiás Tamás, a civil szervezet illetékese.
A kutatók kiemelték, lehetőleg olyan őshonos növényekkel hozták, hoznák létre a méhlegelőket, melyek a legoptimálisabban alkalmazkodnak a városi klímához, élettérhez, egyben önfenntartók is.
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja Facebook oldalunkat!
Kapcsolódó anyagok:
Miért van szükség virágos rétekre a városokban?
Forrás: MTI - A nyitókép csak illusztráció, forrás: Blandine Schillinger képe a Pixabay -en.