Skip to main content

A környezetünk számos szépséget rejt: rendkívül üdítő lehet hallgatni a madarak csicsergését, az eső kopogását, de az is csodálatos, amikor a nap simogatja a bőrünket. Ezek a jelenségek legtöbbünk számára valóban kellemesek, ám vannak, akiknek iszonyú kínokat okoznak időnként: migrénes állapotban az előbbiek mind fokozhatják a fájdalmakat. 

A migrén az egyik leggyakoribb neurológiai rendellenesség, mely minden esetben alapos orvosi kivizsgálást és kezelést igényel.

Cikkünkben szót ejtünk magáról a betegségről, illetve annak természetes kezelési módjairól – a bejegyzés anyagát a NaturPrime migrén specialistái szolgáltatták.

Mi az a migrén?

A migrén egy bizonyos időközönként jellemző rohamszerű, rendkívül erős fejfájás, mely jellemzően csak a fej egyik oldalán jelentkezik. Kísérőtünete a hányinger és/vagy hányás, fény- és hangérzékenység, látászavar és zsibbadás.

Gyakran már a roham előtt is megfigyelhetők bizonyos tünetek (hangulatzavar, székrekedés, fáradtság, ásítás), illetve egyes betegeknél úgynevezett aura is jelentkezhet.

Az aura egyfajta érzékcsalódás, mely leggyakrabban látászavarként jelentkezik – ilyenkor villódzásokat, fénycsíkokat lát az illető, de előfordulhat vakfoltok megjelenése is. Társulhat hozzá zsibbadás, nyelési nehézség, beszéd- vagy egyensúlyzavar is.

A migrén kiváltó okai és kezelése

A migrén pontos kialakulásának háttere egyelőre ismeretlen – bár vannak elméletek rá az orvosok között, pontos bizonyítást még egyik sem nyert.

A rohamoknak viszont lehetnek bizonyos kiváltó tényezői: idetartozik a stressz, kimerültség, egyes környezeti hatások, frontok, de egyes betegeknél meghatározott ételek fogyasztása is előidézheti.

A migrén minden esetben kivizsgálást orvosi kezelést igényel – bár végleges megoldás még nincs rá, gyógyszerekkel csökkenthető a rohamok gyakorisága és a fájdalom mértéke. Ha már elkezdődött a fejfájás, érdemes egy sötét, csendes szobában lefeküdni: ez segíthet elviselhetőbbé tenni a tüneteket a panaszok csillapodásáig.

Ezek a gyógynövények jó hatással vannak a fejfájásra

A fejfájás számos gyógynövénnyel csillapítható, különösen, ha még nem öltött kóros mértéket.

A levendula hatékony segítség lehet, ugyanis nyugtató hatású. Olajának illatát érdemes inhalálni, illetve jó módszer lehet az is, ha a halántékunkba dörzsöljük – ezzel csillapítható a fejfájás és a migrén.

A borsmenta sok panaszt enyhíthet, kiváló választás fejfájás esetén is helyileg alkalmazva, de az őszi margitvirággal sem nyúlunk mellé.

A rozmaringolajat a levendulához hasonló módon inhalálva vagy a halántékba masszírozva érdemes használni, a macskamentát pedig gyógytea formájában – utóbbi stresszcsökkentésre is jó választás.

Mint láthatja, számos természetes megoldás létezik a fejfájás és migrén csillapítására – ha nem szeretne ezekkel külön bajlódni, akár ezekből készült organikus készítményeket is vásárolhat.

A migrén nem gyerekjáték, de megfelelő orvosi kezeléssel és a fent említett természetes módszerekkel elviselhetővé tehető.

Szponzorált tartalom – Hirdetés (x)

TOP 5