Az épületek kivitelezési munkálatai során a vízszigetelésre kiemelt figyelmet kell fordítani. Ennek jelentősége, hogy az épület védve legyen a nedvességtől és a csapadéktól, ugyanis csak így garantálható annak hosszú élettartama. Azonban nagyon sokféle vízszigetelő anyag létezik, ezért minden helyzetben azt kell választani, ami az adott helyre ideális.
A bitumenes, a PVC és a GV53-GV45 oxidált bitumenes lemezek kiválóak erre a célra, cikkünkben bemutatjuk, hogy melyiket, hová célszerű használni.
A kenhető és a lemez alapú vízszigetelés
Alapvetően a kivitelezési munka szerint két csoportba oszthatjuk termékeket. Ezt például a csomeszigeteles.hu oldalán kapható vízszigetelő anyagok is mutatják. Vannak kenhető állagú termékek és vannak, amelyek lemezes alapúak. Mindkét fajtából többféle is kapható, nézzük, hogy melyiket, hol érdemes alkalmazni!
A kenhető vízszigetelések
Ezek a kellékek folyékony vagy habarcs állagúak, amelyeket ecsettel vagy spatulával lehet felvinni a szigetelendő felületre. A felvitel módja olyan, mintha festéket vagy a vakolatot kennénk fel. Maga a vízszigetelő anyag bitumenből, akrilból, poliuretánból, esetleg polimerekből készül, melyeknek jellemzője, hogy rugalmasak maradnak, ezáltal tökéletesen tudnak alkalmazkodni a felület alakjához. Ennek az az előnye, hogy a későbbi kisebb elmozdulások esetén nem fognak repedések és szakadások keletkezni, tehát nem fog megsérülni a szigetelés.
A kenhető szigetelés ideális a tetőkön, a teraszokon, a falakon, a fürdőszobákban, de akár a medence vízszigetelésére is használható. Ezeknél a termékeknél oda kell figyelni a megfelelő előkészítésre, hiszen jól kell tapadniuk. Az is fontos, hogy több rétegben kell felvinni a tökéletes vízzárás érdekében.
Kenhető szigetelések fajtái
Létezik diszperziós és cementkötésű változat, ezek a burkolatok alatt alkalmazandók akár vízszintes, akár függőleges felületen. A kenhető bitumenes szigetelés ideális pince, mélygarázs vagy lapostető szigetelésére, míg a poliuretán verzió még szélesebb körben használható. UV- és kopásálló, nem penészedik, rugalmas és hosszú élettartamú.
A lemez alapú rendszerek
A bitumenes lemez felhasználható lapostetőknél, mélygarázsoknál, pincéknél, de nem ajánlott fürdőszobába, konyhába vagy az erkélyre. Előnye elsősorban az ára, viszont felrakásához nagy szakértelem és speciális szerszámok szükségesek. Ragasztással vagy lánghegesztéssel rögzíthető, de létezik öntapadós változat is. Lényeges, hogy a felrakását mindig szakemberre kell bízni!
Az oxidált bitumenes lemez sík vagy kis lejtésű tetőknél használható, ott, ahol nincs kitéve mechanikai erőknek. A CHABIT GV35 és GV45 hegeszthető, oxidált típus, mely üvegfátyol hordozóbetétet is tartalmaz. Ez fokozza a lemez stabilitását és extra erősséget biztosít a szigetelés számára.
Ha a lakás vízszigetelése tökéletes, akkor eshet akár az eső, mi nyugodtan hátradőlhetünk, betehetjük kedvenc zenénket és pihenhetünk egy borús délutánon.
Szponzorált tartalom - Hirdetés (x)