A szingapúri élelmiszerügynökség fogyasztásra alkalmasnak minősítette a világ első, laboratóriumban előállított csirkehúsát. Így az amerikai startup, az Eat Just forgalomba hozhatja a világ első „tiszta húsát", vagyis olyan húst, mely nem levágott állatból származik.
A húsmentes húsok egyre népszerűbbek. A Beyond Meat vagy Impossible Foods termékei már szupermarketekben és éttermekben is megtalálhatók.
Azonban az Eat Just terméke más, hiszen
EZ A HÚS NEM NÖVÉNYI ALAPÚ HÚSUTÁNZAT, HANEM ÁLLATI IZOMSEJTEKBŐL LABORATÓRIUMI KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT KIFEJLESZTETT ÉLELMISZER.
A mesterséges húsból első körben "csirkehúsfalatkákat" fognak készíteni, ám hogy a termék mikortól lesz elérhető, azt egyelőre nem jelentette be a vállalat - írja a BBC.
A Barclays birt pénzügyi szolgáltató előrejelzése szerint
A KÖVETKEZŐ ÉVTIZEDBEN A KÜLÖNBÖZŐ HÚS-ALTERNATÍVÁK PIACA ELÉRHETI A 140 MILLIÁRD DOLLÁRT, AMI A TELJES HÚSIPAR 10 SZÁZALÉKA.
A mesterséges hússal foglalkozó startupok legnagyobbjai, az izraeli székhelyű Future Meat Technologies és a Bill Gates támogatását élvező Memphis Meats igyekeznek belépni a piacra megfizethető és ízletes termékeikkel.
A szingapúri Shiok Meats jelenleg laboratóriumi körülmények között próbál rákhúst előállítani.
A cégek nagy része a mesterséges húsok fogyasztásával járó környezeti előnyöket hangsúlyozza, ám néhány kutató szerint bizonyos körülmények között ez az alternatíva még akár ártalmasabb is lehet a klímaváltozás szempontjából.
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja FB oldalunkat!
Kapcsolódó anyagok:
KI LEHET HAGYNI AZ ÁLLATOT A HÚSBÓL
Forrás - A nyitókép csak illusztráció, forrás: pixabay