
A termékközpontú gondolkodás egy agilis megközelítés, ahol a fejlesztési ciklusok (sprintek) során a folyamatos tesztelés, illetve ezzel együtt a felhasználói igények valós idejű figyelembe vétele is fontos szerepet kap.
A fejlesztők tehát nemcsak egyszerűen végrehajtják a feladatokat, hanem aktívan tanulnak a termékekről. Ez lehetővé teszi, hogy egy-egy termékrészlet kapcsán olyan tudásra, információra tegyenek szert, amik által továbbfejleszthető, jobbá tehető az egész termék.
A Sprint Consulting, a CEE régió egyik vezető agilis tanácsadó és tréningcége agilis tanácsadás és coaching formájában is segíti a cégvezetőket, szakembereket abban, hogy sikeresen el tudják sajátítani az agilis szemléletmódot és az ezzel kapcsolatos módszertanokat.
Mai írásunkban a termékközpontú gondolkodásról lesz szó bővebben.
A szervezetnek három fontos tanulnivalója van
Ha a vállalat a sikeres termékfejlesztésre törekszik, akkor három fontos dolgot kell megtanulnia a csapatnak.
Az egyik, hogy mi az a termék, amit ha létrehozunk, akkor az ügyfelek szeretni fogják. Ehhez nélkülözhetetlen, hogy jól ismerjük őket, hogy tudjuk mi az a probléma, amit meg akarnak oldani, mi az a feladat, amit el akarnak végezni. Tehát végső soron, hogy miért vennék meg az általunk kínált terméket.
A másik, hogy hogyan tudjuk ezt a terméket vagy szolgáltatást megbízhatóan és hatékonyan létrehozni, szállítani. A harmadik pedig, hogy hogyan tudjuk mindezt fenntarthatóan megtenni úgy, hogy közben elegendő bevételt termelünk az üzlet fennmaradásához.
Ez után következnek a terméktervezés főbb lépései
A terméktervezés lépései a következők: map the customer journey, establish empathy és find the biggest friction.
A map the customer journey alatt azt értjük, hogy fel kell térképezni az ügyfél “tapasztalati útját” az igényeinek felmerülésétől egészen a vásárlásig, illetve a termék későbbi használatáig.
Az establish empathy az empátia kialakítása, melynek során az ügyfél helyzetébe kell képzelnünk magunkat, hogy beazonosítsuk az egyes lépésekben felmerülő esetleges nehézségeket, kényelmetlenségeket.
A find the biggest friction pedig a legnagyobb kényelmetlenség beazonosítását takarja, ennek megoldása kiemelt feladat, ezáltal ugyanis a lehető legnagyobb segítséget, értéket fogja kapni tőlünk.
A pénzügyi fenntarthatóság is fontos
Fontos, hogy a termékfejlesztés során ne csak az azonnali eredményekre fókuszáljunk, hanem arra, hogy az adott termék hosszú távon is “életképes” legyen és értéket teremtsen az ügyfelek számára.
A fenntarthatóságnak van egy pénzügyi oldala is, ami legalább ennyire lényeges, nem elég, ha az üzleti szakértők csak az ügyféligényekhez értenek, az árazáshoz, illetve a piaci döntésekhez viszont nem.
A pénzügyi fenntarthatóság lényege az, hogy az adott termék, amit létrehozunk ne csak egy adott időszakban, hanem hosszabb távon is képes legyen megfelelő bevételt, profitot generálni a cég számára.
Szponzorált tartalom – Hirdetés (x)