Hamarosan jöhet a hulladékfaló atomreaktor-generáció
Az olyan atomreaktoroké a jövő, amelyek képesek más, hasonló létesítmények kiégett tüzelőanyagát is felhasználni, maguk pedig nem termelnek a rendszerből kikerülő radioaktív hulladékot. Igaz, az ilyen konstrukció egyelőre többe kerül a nyomottvizes…
Megéri közösségi naperőműbe fektetni
Úttörő módon, a lakosság „tőkerészesedésével” kezdte meg működését a napokban Ausztria Karintia tartományában két naperőmű. Bécsben már több közösségi naperőmű üzemel. Lemaradásunk csak nő a sógorokhoz képest.