Skip to main content

 

Jön az elektromos Audi és Jaguar szabadidő-autó, leváltják a 3-as BMW-t, a Focust, a Cee'det, az A-osztályt, és a Corsát, feltámad a Toyota Supra és luxusterepjárót mutat be a Rolls-Royce.

 

Audi e-tron

Az akkumulátorait az LG Chemmel és a Samsung SDI-vel közösen fejlesztették. A két partner Európából fogja szállítani az akkumulátorokat a sorozatgyártáshoz, utóbbi talán az új gödi gyárából, FORRÁS: AUDI

Az Audi legelső elektromos autója egy nagyméretű szabadidő-autó lesz, ami a Q5 és a Q7 közötti űrt fogja betölteni, árban viszont az utóbbihoz lesz közelebb a drága technológia miatt. A szériagyártású e-tron külseje és technikája vélhetően alig-alig fog majd eltérni a két éve bemutatott tanulmányautóétól, vagyis hatalmas hűtőmaszkra és sarkosan karakteres vonalvezetésre kell felkészülni.

Három villanymotor gondoskodik a hajtásról, kettő a hátsó, egy az első kerekeket hajtja,az összteljesítménye állítólag eléri az 500 lóerőt, a nyomaték a 800 Nm-t,tehát lassú biztosan nem lesz az e-tron. A 95 kilowattórás lítium-ion akkumulátorral a hatótávolság elméletileg 500 kilométer, ami a gyakorlatban várhatóan inkább 3-400 lesz.

hirdetés

Az e-tron mellett az Audi még számos újdonsággal jelentkezik 2018-ban. Érkezik a vadonatúj A1, A6, A7, Q3, és Q8 is.

BMW 3 (G20)

A G20-as gyári kódnevű új 3-as sorozat világpremierje az év második felére, talán az őszi Párizsi Autószalonra várható. Formailag és műszakilag is ezer szállal kötődik majd a kocsi a tavaly érkezett 5-ös sorozathoz, ebben ismegjelenik az érintőképernyős iDrive, a gesztusvezérlés, a távirányítású parkolás,a digitális műszerfal, az autópályán és dugóban is használható, önálló előzésre is képes robotpilóta és a szembejövőket kitakaró mátrix-LED, továbbá a 600 méterre elvilágító lézeres fényszóró is.

Hosszabb tengelytávjának, szélesebb nyomtávjának, alacsonyabb súlypontjának és kisebb tömegének köszönhetően az új 3-ast még elődjénél is jobb lehet vezetni. Az alapváltozatok 1,5 literes, háromhengeres turbómotorokat kapnak, de a 3-asok többsége valószínűleg kétliteres négyhengeresekkel fog gazdára találni. Persze a kínálat csúcsán a háromliteres hathengeresek állnak majd, és lesz kétkonnektoros hibrid is.

2018-ban nem fog lazsálni a müncheni gyártó, ugyanis az új 3-ason kívül bemutatja még az X2-t, az X4-et, az X7-et, a 8-as kupét és a Z4 Roadstert is.

Ford Focus

A világ legnagyobb darabszámban eladott autótípusának negyedik nemzedéke 2018 első negyedévében ünnepli a világpremierjét, talán már a Genfi Autószalonon. Ötajtós és kombi karosszériával készül majd az új Focus, nem változnak jelentősen a külső méretek, viszonta tengelytáv kb. 5 centivel megnyúlik, hogy a hátsó ülésen nagyobb lehessen a lábtér. Javítanak majd a belső tér minőségérzetén, a műszerfal felépítése egyszerűbbé és áttekinthetőbbé válik, a fedélzeti infotainment rendszert pedig a Fiestából ismert SYNC 3-ra cserélik.

A motorkínálat gerincét az egyliteres turbós Ecoboost jelenti majd (100-140 lóerő), de lesznek 1,5 és 2,0 literes turbós benzines és dízelmotorok, sőt elektromos hajtáslánc is. Nagy hangsúlyt fektetnek az élvezetes vezethetőségre, sportos lesz a kormányzás és a futómű hangolása is. Készül majd emelt hasmagasságú, terepes kiegészítőkkel ellátott Active verzió is, hasonlóan a Fiestához.

Jaguar I-Pace

 

Az I-Pace kizárólag elektromos hajtással lesz kapható, FORRÁS: JAGUAR

Nyáron érkezik a Jaguar első villanyautója, aminek formája senkinek sem okoz majd meglepetést, mivel alig különbözik majd a korábban bemutatott tanulmányétól. Az ausztriai Graz-ban készülő, alumínium karosszériás ötajtós crossoverelőretolt kabinja kivételesen tágasnak ígérkezik, ami a villanymotoros hajtáslánc kis helyigényének köszönhető. Állítólag az 530 literes csomagtartót kiegészíti egy 28 literes első poggyásztér, a hátsó lábtér pedig veri majd az 5,13 méter hosszú XJ-ét, holott az I-Pace hossza a 4,7 métert sem éri el.

A padlóba épített, saját fejlesztésű, 90 kilowattórás lítium-ion akkumulátorközel 500 kilométeres hatótávot biztosít majd egy töltéssel. Nem lehet panasz a menetteljesítményekre sem, a közel 400 lóerős összteljesítmény és a 700 Nm-es nyomaték révén az I-Pace 5 másodpercen belül gyorsul fel 100 km/órára. A futóművet és a kormányzást az F-Pace-ből vették át, de a 10 centivel alacsonyabb súlypontú I-Pace-hez légrugózás is rendelhető lesz.

Kia Cee'd III

A Szlovákiában készülő, Európának fejlesztett koreai kocsi harmadik generációja valószínűleg a Genfi Autószalonon ünnepli majd a világpremierjét. A kémfotó alapján a polgári ötajtós karosszériaváltozat korrekt, de nem túl izgalmas formát kapott,az orr-rész kialakítása a jóval drágább Stingert idézi,természetesen az üvöltő tigrist szimbolizáló hűtőmaszk ezúttal sem maradt el.

Nem készül majd háromajtós, mivel kicsi volt rá a kereslet, helyettelesz viszont kombi és shooting brake sportkombi is,utóbbiból a tavaly Frankfurtban leleplezett Proceed tanulmányautó (fönt) adott ízelítőt. 2018 végén érkezik egy Cee'd alapokra épülő crossover is, ami a Stonic és a Sportage közti űrt hivatott majd betölteni. Az új Cee'd motorkínálata valószínűleg a jelenleg is kapható három- és négyhengeres turbómotorokból fog állni, a csúcsot az 1,6-os turbómotor jelentheti.

Mercedes A-osztály

A Golf-méretű Mercedes negyedik nemzedéke a CLS-sel elkezdett új formanyelvet viszi tovább,teljesen megváltozik a dizájn a mai A-osztályhoz képest.A látványos műszerfalat már ismerjük egy hivatalos gyári fotóról, amiből kiderült, hogy hatalmasat fejlődött a belső tér a technikai színvonal és a minőségérzet szempontjából is.

A szépen megmunkált felületek, a két óriási képernyő és az öt kerek, turbinát mintázó légbeömlő miatt úgy tűnik, mintha kapásból két generációt ugrott volna a Mercedes ezzel a modellel. Nemcsak vonzóbb, hanem praktikusabb is lesz az új A-osztály,végre javítanak a szűkös helykínálaton, ami az előd legnagyobb hibájának számított. 3,5 centivel lesz szélesebb az utastér, nő a fejtér és 29 literrel a csomagtartó is, utóbbi már 370 literes.

Nem sokkal az A-osztály után jön a Kecskeméten készülő B-osztály magas építésű utóda is, ésezúttal egy négyajtós szedán is készül majd az A-osztályból,de a népszerű négyajtós kupé, a szintén Kecskeméten készülő CLA is kap majd utódot. A kompakt modellcsalád motorválasztékából eltűnik a zajos 2,1 literes dízel, az új kétliteres fogja pótolni, és megjelennek a konnektoros hibridek is.

A Mercedes az A-osztályon kívül is számos újdonságot tartogat 2018-ra. Jön a felfrissített C- és G-osztály, az új GLE, az új CLS és egy izgalmas négyajtós kupé is, ami az AMG GT család tagja lesz.

Rolls-Royce Cullinan

A BMW tulajdonában lévőbrit luxusmárka sem tudott ellenállni a kísértésnek, és elkészítette első SUV modelljét,ami egyben az első összkerék-meghajtású autójuk is. A Bentley Bentayga és a Range Rover vetélytársának számító luxusterepjáró az új Phantom alumínium vázára épül, de magasabb karosszériát kap, és a hasmagassága is tekintélyes lesz, pláne, ha a szuperkényelmesre hangolt légrugókat a legfelső állásba állítják.

Ez is igazi Rolls-Royce lesz, nem hiányzik majd a jellegzetes hűtőmaszk és az öngyilkosnak nevezett, fordítva nyíló hátsó ajtó sem. A hajtásról a Phantom 6,75 literes dupla turbós V12-ese gondoskodik majd, az 571 lóerőnek és a 900 Nm-nek nyilván meg sem kottyan majd a közel háromtonnás tömeg.

Toyota Supra

 

A négy éve bemutatott FT-1 tanulmányautó adott ízelítőt a Suprából, FORRÁS: TOYOTA

16 év után végre feltámad a Toyota Supra 2018-ban,a BMW segítségével.A japán sportautó legenda a 2014-ben bemutatott, roppant csinos FT-1 tanulmányautó (képünkön) szériaváltozataként érkezik, így a formájáról már lehetnek elképzeléseink.

Műszakilag a következő BMW Z4 közeli rokonának tekinthető,de vannak köztük fontos eltérések. A japán autó egy zárt, acéltetős kupé, míg a német egy vászontetős, kétüléses roadster, más dizájnnal, motorokkal és műszerfallal. Nem lenne Toyota a Toyota, ha nem kínálna hibrid hajtást is a Suprához, a rendszer kifejlesztésénél a Le Mans-i versenyautókkal szerzett tapasztalatokat is felhasználhatták.

Opel Corsa

Az ötödik generációs Corsát 2014-ben mutatták be, de az valójában nem volt teljesen új modell, csak a negyedik generáció alapos ráncfelvarrásából született.A 2018 végén bemutatkozó hatodik nemzedék viszont az utolsó csavarig új lesz,műszakilag a következő Peugeot 208-assal mutat majd szoros rokonságot, azonos lesz a padlólemez és a motorválaszték is. Az Opel és a Peugeot már azelőtt megállapodott a közös fejlesztésről, hogy a PSA 2017 tavaszán megvásárolta volna a német gyártót.

A kémfotó alapján a Corsa tengelytávja jelentősen megnő, hogy tágasabb lehessen az utastér, de a pletykák szerint az eddigi legnagyobb gyengeségét,a túlságosan nagy tömeget is orvosolni fogják:a nagyszilárdságú acélok nagyobb arányú felhasználásával, akár 100 kilót is ledobhat a kisautó. Állítólag Franciaországban készül majd a kis Opel, a 208-assal egy gyártósoron.

Volkswagen T-Cross

 

A 2016-os T-Cross Breeze tanulmányautó kabrió volt, de a szériaváltozat rendes, ötajtós karosszériát kap majd, FORRÁS: VOLKSWAGEN

A Volkswagen 2018-ban tovább bővíti a SUV modellek kínálatát a Polo-méretű kocsival, ami a két éve bemutatott kabrió tanulmányhoz hasonlóan valószínűleg T-Cross néven mutatkozik be.A Seat Arona testvérmodelljének tekinthető,MQB A0 padlólemezre épülő kis szabadidő-autó nagyon hasonlít majd az egy kategóriával nagyobb T-Roc-ra, de azzal ellentétben összkerékhajtás nem lesz hozzá.

Az Aronából ismert motorokkal, az egyliteres, háromhengeres benzinessel és az 1,6 literes TDI-vel lehet majd megvenni a kis Volkswagen SUV-t, felárért hétfokozatú dupla kuplungos automata is választható lesz. Nem lennénk meglepve, ha a T-Cross komolyan megszorongatná az Aronát, a Renault Capturt, a Nissan Juke-ot és a Suzuki Vitarát az európai piacokon.

Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja FB oldalunkat

Kapcsolódó anyagok: 

Forrás -  Nyitókép: audi

TOP 5